09941288782

حتی ایام تعطیل 8 الی 20

معرفی انواع پاور میتر

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع میترهای برق پرداخته و ویژگی‌های‌ هر یک را به صورت اجمالی بررسی کنیم.

پاور میتر
پاور میتر

1- کنتور برق

معروفترین نوع پاور میتر که با عنوان انرژی میتر نیز شناخته می‌شوند کنتورهای برق هستند. این نوع پاور میتر توسط اداره برق در دو نوع تکفاز و سه فاز به مشترکین اختصاص می‌یابد.

کنتورها خود دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از: کنتور دیسکی، کنتور دیجیتال، کنتور هوشمند

1-1- کنتور دیسکی:

منظور از کنتور دیسکی کنتورهای قدیمی است که کماکان در اغلب مشترکین خانگی وجود دارند و مشخصه ظاهری آن وجود دیسک دوار داخل محفظه کنتور است. این نوع کنتور تنها می‌تواند جمع انرژی مصرفی را محاسبه و گزارش کند و امکان گزارش گیری و ثبت پروفیل بار را ندارد.

1-2- کنتور دیجیتال:

این نوع کنتور در دهه‌ی اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جایگزین مناسبی برای کنتورهای دیسکی به شمار می‌رود. این نوع کنتور معمولا دارای یک صفحه نمایش دیجیتال برای نمایش اطلاعات لحظه‌ای و تجمعی تمامی پارامترهای الکتریکی از جمله ولتاژ، جریان، توان و انرژی است.

علاوه بر این، پورت‌هایی که روی این نوع کنتور وجود دارند (پورت نوری، پورت RS485) امکان گزارش گیری دوره‌ای و استخراج پروفیل بار را برای اداره برق فراهم می‌آورند. این کنتور همانند کنتور دیسکی تنها می‌تواند بصورت محلی قرائت شود.

1-3- کنتور هوشمند:

کنتور هوشمند آخرین نسخه‌ی امروزی کنتورهای برق است که علاوه بر امکانات کنتورهای دیجیتال، امکان ارسال اطلاعات را بصورت بی سیم دارد. بنابراین، اداره برق برای قرائت کنتور هوشمند نیاز به مراجعه به محل نصب کنتور ندارد و می‌تواند اطلاعات کنتور را در سرور خود از طریق اینترنت مشاهده نماید.

نا گفته نماند که کنتور برق اگر توسط خود مشترک و به منظور مدیریت داخلی شبکه و تفکیک مصرف نصب شود و اداره برق دخالتی در نصب و قرائت آن نداشته باشد، با عنوان کنتور فرعی شناخته می‌شود.

2- میتر تابلویی

میترهای تابلوئی اغلب با عنوان پاور میتر نیز شناخته می‌شوند و کاربرد اصلی آنها در صنایع و برای پایش وضعیت شبکه برق و تجیهزات حیاتی است. این نوع میتر اطلاعات خود را در اختیار مشترک قرار می‌دهد و اداره برق دخالتی در امر نصب و قرائت آن ندارد. همانند کنتورهای برق، میترهای تابلوئی نیز از دو نوع معمولی و بی‌سیم تشکیل می‌شوند که به نوع بی سیم هوشمند نیز تلقی می‌شود.

پاور میتر هوشمند می‌تواند اطلاعات ثبت شده را برای سرور مشخص شده توسط مشترک بصورت آنلاین ارسال نماید و یا به سیستم اسکادای مشترک متصل و اطلاعات خود را به کامپیوتر مرکزی ارسال نماید.

آیا می‌خواهید از راه دور بر مصرف برق خود نظارت داشته باشید؟

آیا تجهیزات برقی شما شما بصورت مداوم خراب می‌شوند؟

آیا مبلغ قبض برق شما بیش از حد معمول است؟

شرکت توسعه فناوری شهاب تولید کننده‌ پاورمیترهای هوشمند بی‌سیم و گجت‌های هوشمند مدیریت مصرف برق برای مصارف صنعتی، تجاری و خانگی.

حل چالش‌های برق شما با نصب پاورمیتر هوشمند شهاب …

برای مشاوره رایگان جهت خرید محصولات شرکت شهاب با ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت:   02188360478
تلفن همراه:   09941288782

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *