09941288782

حتی ایام تعطیل 8 الی 20

کنتور فرعی هوشمند چیست؟

می‌دانیم که اداره برق به مشترکین خود اعم از خانگی، تجاری و صنعتی تنها یک کنتور برق اختصاص می‌‌‌دهد تا بتواند مصرف کل آنها را محاسبه و بر اساس آن قبض صادر کند.

به این کنتور برق که مرجع اداره برق برای صدور قبض است کنتور اصلی نیز گفته می‌شود. به عنوان مثال، دانشگاه‌ها با اینکه دارای تعداد زیادی ساختمان، سوله، وزرشگاه و … با کابل برق مجزا هستند، اما اداره برق کنتور اصلی خود را در مسیر انشعاب اصلی برق ورودی به دانشگاه نصب کرده و وارد جزئیات مصرف بخش‌های مختلف نمی‌شود.

حال اگر مسئول برق و تاسیسات دانشگاه بخواهد جزئیات مصرف هر بخش را بصورت مجزا و تفکیک شده محاسبه کند، می‌تواند تعدادی کنتور در نقاط مختلف (مانند ورودی‌ ساختمان‌ها و سوله‌ها) نصب کرده و برای هر بخش بصورت مجزا مصرف برق را محاسبه نماید.

به این کنتور‌ها که صرفا برای اطلاع از مصرف بخش‌های مختلف درون یک مشترک بزرگ نصب می‌شوند و تحت نظر اداره برق نیستند کنتور فرعی گفته می‌شود. یکی ویژگی مهم کنتور فرعی عدم نیاز به داشتن مجوز و تائیدیه های اداره برق است؛ زیراکه قبض مشترک بر اساس کنتور اصلی صادر می‌شود نه کنتور فرعی.

پویه برق-1 | کنتور هوشمند تکفاز مدل PP1
کنتور هوشمند تکفاز مدل PP1 | پویه برق-1

گاهی ممکن است مشترک مذکور قصد داشته باشد اطلاعات مصرف برق نقاط مختلف شبکه‌ی داخلی خود را بصورت آنلاین مشاهده نموده و پروفیل مصرف را داشته باشد. در این صورت لازم است از کنتور فرعی هوشمند استفاده نماید که در حقیقت یک کنتور هوشمند یا پاور میتر وایرلس با امکان ارسال اطلاعات به سرور تحت وب است.

کنتور فرعی هوشمند می‌تواند در انواع تکفاز و سه فاز در هر نقطه از شبکه بنابر نیاز مشترک نصب و اطلاعات جامعی از پارامترهای الکتریکی در آن نقطه بصورت آنلاین در اختیار مشترک قرار دهد. بر اساس اطلاعات دریافتی از کنتور فرعی هوشمند، مشترک می‌تواند به اهداف زیر دست پیدا کند:

1- تفکیک مصرف بخش‌های مختلف در یک سازمان بزرگ؛
2- محافظت از شبکه پیش از وقوع بحران بر اساس داده‌های آنلاین کنتور فرعی هوشمند؛
3- نگهداری و تعمیرات پیش بینانه برای تجهیزات برقی حیاتی؛
4- اختصاص برچسب انرژی برای ساختمان‌ها و بخش‌های داخل سازمانی؛
5- مشارکت در برنامه‌های پاسخگویی بار و کاهش مبلغ قبض برق؛

 

آیا می‌خواهید از راه دور بر مصرف برق خود نظارت داشته باشید؟

آیا تجهیزات برقی شما شما بصورت مداوم خراب می‌شوند؟

آیا مبلغ قبض برق شما بیش از حد معمول است؟

 

شرکت توسعه فناوری شهاب تولید کننده‌ پاورمیترهای هوشمند بی‌سیم و گجت‌های هوشمند مدیریت مصرف برق برای مصارف صنعتی، تجاری و خانگی.

حل چالش‌های برق شما با نصب پاورمیتر هوشمند شهاب …

برای مشاوره رایگان جهت خرید محصولات شرکت شهاب با ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت:   02188360478
تلفن همراه:   09941288782

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *